Bohumín, demonstrace občanů proti průjezdu americké armády

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Proslov Leo Luzara

 

Prohlášení účastníků demonstrace občanů proti průjezdu americké armády Českou republikou za život v míru bez hrozby válek.

Prohlašujeme, že území naší svrchované České republiky,není k tomu, aby sloužilo k demonstraci síly jakékoliv armády a neexistují žádné závazky, které by ji vázaly své území k takové činnosti poskytovat.

Proslov Kateřiny Konečné
Proslov Kateřiny Konečné
« 1 z 3 »

Propagace vojenské síly s přihlédnutím na současnou situaci v Evropě je válečnou propagandou , která je článkem 20 Mezinárodního paktu o občanských a politických právech ze zákona zakázána.

Protestujeme, aby byla porušována mezinárodní práva a jednalo se v rozporu se zákony.

Protestujeme, vojenská cviční se ze zákona smí provádět pouze ve vojenských újezdech. Jde o ohrožení obyvatel České republiky. Zákon o Armádě České republiky neumožňuje, pohyb ostré  vojenské munice mezi obyvatelstvem.

Protestujeme, proti tzv. průjezdu americké armády přes území České republiky. Je to provokace, která má rozdělit společnost a vyhrotit mezilidské vztahy. Reakce proamerických zastánců jsou ve všech případech agresivní.

Protestujeme, aby něčí plány schovávající se za naplňování závazků, slovech  o přátelství vnesly do naší společnosti nenávist, ztrátu schopnosti slušné argumentace a diskuse. Pokud žijeme v demokratickém a právním státě, mají odpůrci právo se vyjádřit k demonstraci síly prezentované průjezdem americké armády přes území České republiky.

Nechceme demonstraci síly a válečnou propagandu!

Chceme dát šanci míru!

Chceme karavanu míru!

27.3.2015

Účastníci občanské demonstrace Bohumín

 

Již také o nás napsali na stránce Parlamentní listy článek:

Koktavý Havel říkal, že žádné pakty nebudou, a za pár let bylo všechno jinak. Komunisté protestovali proti americkým šmejdům

Kliknutím na název zobrazíte v novém okně.