“Česko daruje státům postiženým migrační krizi 150 mil.”

Ing. Leo LuzarJsou dary solidární, dary danajské, dary ulehčující svědomí a dary, které se takto pouze nazývají, ale ve skutečnosti jsou závazkem. Evropská unie přislíbila Turecku 3 miliardy euro a se samozřejmostí předpokládá, že tento závazek bude rozložen mezi členské státy eurozóny. Veřejné mínění v Česku spolu s většinou poslanců Parlamentu České republiky je proti tomuto úplatku Turecku. Je to je důvod tohoto krásného termínu dar? Toto kupování odpustků již pranýřoval mistr Jan Hus a evropské křesťanství jej za to upálilo. Mnoho lidí dnes již ví, že evropské vlády budou muset tyto odpustky kupovat ve velkém. Neokoloniální politika posledních 10 let, kterou předvádí unie, je totiž příčinou nynějšího stavu. Geopolitické hrátky o tom, kdo je diktátor a kdo partner, vyvolávání oranžových-jarních pseudodemokratických revoluci a bombardování těch, kdo nechtějí přijmout moudro staré Evropy nebo strýčka Sama. Každou bombou, granátem nebo nábojem dodaným do těchto konfliktů formou bratrské pomoci, jsme na sebe převzali i recyklační náklady těchto revolucí. Všichni dodavatelé těchto vražedných prostředků by měli zaplatit i adekvátní poměrnou část těchto nákladů.

Nezodpovězenou otázkou však také zůstává osud těchto zaslaných prostředků. Na příkladech ze Somálska a Ukrajiny se udává, že až 50% financí a materiální pomoci se rozkrade cestou k postiženým. Toto přece není řešení, pokud tedy není účelem podpořit určité spřátelené státy nebo organizace, které mimo humanitární úlohy plní i politicko-ideologické zadání. Je „Člověk v tísni“ jedním z obdarovaných? V České republice fungují desítky organizací zajišťujících přímou humanitární a vzdělávací pomoc v daných místech a bez velké medializace. Zabývají se od oblasti lékařské péče po zemědělství, očkováním chovných zvířat, zlepšují zásobování vodou a třeba i učí malé děti. Při představení jejich činnosti v parlamentu ČR bylo mezi řádky jasně slyšet, že je nedostatek prostředků na rozvoj a udržení těchto programů. Přitom všechny tyto aktivity jsou do koruny vyúčtovány! Nestojí za to tyto mimořádné prostředky použít na podporu těchto vyzkoušených aktivit s anonymními pomocníky, než okázale posílat miliony vládám?

Přes milion občanů Ukrajiny ruského původu uteklo do Ruska a další statisíce Ukrajinců čekají na zmírnění vízové povinnosti, aby mohli utéct před bídou do bohaté Evropy. Kdy si konečně Evropa uvědomí, že si nemůže penězi koupit bezpečí. Není možno drahou voňavkou zakrýt dlouholetý smrad evropského hnojiště partikulárních zájmů jedněch na úkor druhých. Spolu se zřetelným cílem obkličovat Rusko politickoekonomickým vazalstvím prostřednictvím asociačních a jiných dohod plných nereálných očekávání. Dnes již eskaluje napětí na východě přímým ohrožováním prostřednictvím vojáku NATO u hranic s Ruskem a mlčením EU nad agresí Turecka proti Kurdům. Kdy konečně pochopí i česká vláda, že ne vše co řeknou a udělají velcí v Bruselu je dobré pro nás. Česká zahraniční politika by měla začít reprezentovat názory svých občanů a začít hájit jejich zájmy!

Místo milionů utopených v bezedných kapsách oligarchů, překupnických mafiánů a nedůvěryhodných vlád by měly být zajištěny bezpečné oblasti pod vlivem OSN na území Iráku, Sýrie, Libye, Afganistánu. Bude to stát miliony a také životy vojáků, ale snad si příště rozmyslíme, jakou formou budeme v budoucnosti prosazovat  politické cíle.

One comment on ““Česko daruje státům postiženým migrační krizi 150 mil.”
  1. Muriladislav napsal:

    a není těch darů už nějak moc???? co takto vládo a rozhazovači myslet na své nemocné spoluobčany, děti a pod!!!copak my sme bez problémů??? jen uvedte a ukažte lidech kolik čerpají nadace a jiné spolky ať se lidem oči otevřou!!!!!! ano staré české rčení ŽEBRÁK ALE KAVALÍR!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.