Svět už nikdy nebude takový, jaký býval.

luzar_leoPrázdninový čas by spíše slušel rozjímání nad krásným slunečným počasím.

Popřípadě bychom si mohli podebatit o problémech zemědělců se suchem nebo problémech hasičů s lesními požáry.  Teploty, blížící se čtyřicítce (psáno 7. 8.), mi ale spíše připomínají standartní teploty na syrském území.

Statisíce žen, dětí a starých lidí je v pohybu před válečným konfliktem, ve kterém nevidím vítěze. Poraženým ale v tomto konfliktu bude náš způsob života .  Ta,  západní civilizace, která pomocí vojenského vměšování dodávek zbraní, výcviku a instruktorů podporuje různé  „oranžové revoluce, arabská jara, sametové převraty“ , nyní sklízí plody svého úsilí.

Miliony prostých chudáků, nemajících ani základní životní standarty běžné v západní Evropě, se upnulo na evropský sen. V jejich očích jsou to pečení holubi, létající do úst a pokud dojde chleba, jí se tady koláče. Tato vize bohatství Evropy se stane mezníkem a spouštěčem převratných událostí.

Miroslav Ransdorf ve svém díle Nové čtení Marxe použil výraz termidor. Tento výraz v chápání dějinného zvratu by bylo možno i v Leninově díle (Stát a revoluce) vnímat, že nazrály nutné podmínky pro úspěch revoluce. Protože ne ti chudáci, kteří se dali na pochod v novém stěhování národů, ale paradoxně my, zvyklí na život již 70 let v míru a vysoký životní standart, v porovnání s nimi se budeme pod hloupým vedením zahraniční politiky NATO, muset uskromnit. To vyvolá ekonomickou nestabilitu, probudí nacionalistické vášně a řadoví občané nejdříve položí , Kdo za to může? A následovat může jediná otázka Jak z toho ven? Tento termidor M. Ransdorf časoval v úseku 50-ti let od napsání svého díla a dle mého názoru prokázal prognostické schopnosti.

Světové komunistické hnutí tímto stojí před velkou výzvou a je na čase, abychom se my komunisté konečně probudili, přestali vzpomínat a žít v minulosti a upřeli se na budoucnost, vycházející z našeho ideologického základu. V Evropě patříme k nejsilnější levicovým stranám. Svou účastí v Evropském parlamentu, národním parlamentu, krajích i obcích jsme povinni převzít zodpovědnost a nabídnout řešení. Řečtí soudruzi již naznačili směry a nesmí zůstat osamoceni. Světový kapitál je silný, ale pravda je na naší straně.

KSČM se připravuje na IX. sjezd, jehož obsahem by právě mělo být přihlášení se k této zodpovědnosti a převzetí větší mezinárodní role. Nebýt jen pozorovatelem šarvátek v levicovém spektru GUE/NGL, ale být iniciátorem sjednocující myšlenky světové revoluce proti kapitálu. Roste nová generace, volající po revoluci. Je na čase jí dát směr, ideu a cíl. Naším sjezdovým úkolem je postavit se do čela a nabídnout této generaci erudované osobnosti a  politické zázemí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *